Přeskočit na obsah

Praktické rady

Kdy si nás objednat

Objednací doba je závislá od rozsahu požadovaných služeb. Chcete-li přestěhovat jednotlivé kusy, objednejte si nás s 1 až 5 denním předstihem. Běžné stěhování bytu či rodinného domu vyžaduje objednávku cca 10 dní před plánovaným stěhováním. Zakázky většího rozsahu je třeba objednávat tři týdny až měsíc před stěhováním. Vyžaduje totiž zajištění povolení k parkování či záboru a zajištění dalších nezbytností.

Před samotným stěhováním

Doporučujeme vám využít bezplatných služeb našeho odborníka, který vám se vším poradí. Sjednejte si schůzku s dostatečným předstihem, předejdete tím případným problémům a průtahům při vlastním stěhování. Odborník vám sdělí, kolik času celá akce zabere a vypočítá předpokládanou cenu. Balení věcí je vhodné začít s dostatečným předstihem 2 až 5 dní před stěhováním. Různé typy obalového materiálu vám můžeme poskytnout. Nemáte-li na balení čas nebo si nejste jisti, zda to dobře zvládnete, můžete si balení objednat u nás.

Balení menších věcí, prádla a oděvů

Drobné a malé věci naskládejte do lepenkových krabic. Pozor na hmotnost, příliš těžký obsah může prorazit dno krabice. Menší oděvy a ložní prádlo je vhodné uložit do krabic. Mezi prádlo lze také vložit křehké předměty, které jsou tak chráněny před poškozením. Pokrývky a polštáře či objemnější oděvy lze uložit do plastových pytlů, které vám také můžeme dodat. Nedávejte však do nich předměty s ostrými hranami. Pro zpevnění pytlů je lze po naplnění oblepit lepící páskou horizontálně i vertikálně. Na knihy a dokumenty jsou nejvhodnější plastové přepravky. Manipulace s nimi je snadná a lze je skládat na sebe.

Křehké věci, elektronika a spotřebiče

Veškeré křehké věci pečlivě označte a upozorněte na ně před zahájením stěhování vedoucího pracovní čety. Pokud se na balení křehkých věcí necítíte, nechte to na nás. Velmi křehké věci zabalte do bublinkové fólie a uložte do krabic, nebo použijte polystyrénové vločky na výplň krabice. Sklo a zrcadla stejné nebo podobné velikosti můžete přiložit k sobě a zabalit do stahovací fólie. Nebo z obou stran přiložit dvouvrstvý kartón a oblepit ze všech stran lepící páskou. Televizory, počítače a jinou elektroniku vložte do originálních obalů. Pokud je již nemáte, nebo je nechcete balit sami, opět to nechte na nás. Elektroniku zabalíme do bublinkové a stahovací fólie, která je pro jejich ochranu dostatečná. Lednici včas rozmrazte a vyndejte z ní skleněné police. Buben pračky zaaretujte pomocí dodaných šroubů.

Nábytek

Skříně, obývací stěny, komody a stoly se zásuvkami je nutné vypráznit. Vyjměte z nich i veškeré police. Pro bezpečnou manipulaci při stěhování skříně uzamčete, dvířka a zásuvky zalepte lepící páskou. Vyberte raději kvalitnější lepicí pásku, která po sejmutí nezanechá stopy. Pro zajištění nábytku před případnými drobnými oděrkami při stěhování je dobré je obalit bublinkovou či fixační fólií.

Kolik to bude stát

Orientační cenu stěhování si můžete spočítat s pomocí našeho webového kalkulátoru. Konečná cena našich služeb je vždy kalkulována na základě skutečně odpracovaných hodin a počtu ujetých kilometrů. Konečnou cenu se dozvíte ještě před zahájením stěhování a to při konzultaci s naším odborným pracovníkem nebo při jeho návštěvě u vás.

Na co si ještě dát pozor

Při ukončení stěhování si všechno důkladně zkontrolujte. I když máme profesionální a pečlivý přístup, může výjimečně vlivem neočekávaných okolností dojít k poškození věcí. Pokud by k tomu došlo, ihned na to upozorněte naše pracovníky. Pozdější reklamace je totiž velmi obtížné prokázat. Pořiďte si dokumentaci poškozeného kusu. O celé záležitosti bude učiněn záznam do pracovního výkazu. Budete-li mít jakékoliv dotazy či připomínky, ihned je konzultujte s vedoucím pracovní čety. Nebojte se požádat o radu, naši pracovníci jsou ochotni vám ve všem vyhovět.